| Manufacturer Part Number: | AT602-18V |
|---|---|
| Manufacturer: | NKK Switches |
| Product Category: | Accessories |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LAMP INCAN 18V T-1 1/2 LW/MLW |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | AT602-18V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-AT602-18V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Switch Basics | |
| Category | Switches | |
| Family | Accessories | |
| Manufacturer | NKK Switches | |
| Series | - | |
| Part Status | Active | |
| Accessory Type | Incandescent Lamp Replacement | |
| For Use With/Related Products | LW and MLW Series | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | AT602-18V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
AT602-18V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NKK Switches all series components. The condition of AT602-18V is new and unused, you can buy AT602-18V NKK Switches with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for AT602-18V.
| F222K63S3NP63K0R | 2200pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor S3N Radial, Disc | F222K63S3NP63K0R.pdf | |
| VJ0603D360FXBAJ | 36pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D360FXBAJ.pdf | |
| IEGHS11-27760-1-V | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER | IEGHS11-27760-1-V.pdf | |
| AD574AKE | 12 Bit Analog to Digital Converter 1 Input 1 SAR 28-LCC (11.43x11.43) | AD574AKE.pdf | |
| X5323S8IZ-4.5AT1 | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-SOIC | X5323S8IZ-4.5AT1.pdf | |
| 3582 | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Engine PRO Series Linear Light Strip, Plug and Play | 3582.pdf | |
| EVN-DJAA03B23 | 2k Ohm 0.1W, 1/10W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1 Turn Top Adjustment | EVN-DJAA03B23.pdf | |
| CTVPS00RF-17-8JE-LC | CTV 8C 8#16 SKT RECP | CTVPS00RF-17-8JE-LC.pdf | |
| BACC63CT25-8PCH | BACC 8C 8#8(TWINAX) PIN PLUG N | BACC63CT25-8PCH.pdf | |
| 961406-9041304-AR | 6 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole | 961406-9041304-AR.pdf | |
| YK33521030J0G | 21 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | YK33521030J0G.pdf | |
| RT1210CRB07806RL | RES SMD 806 OHM 0.25% 1/4W 1210 | RT1210CRB07806RL.pdf |