| Manufacturer Part Number: | AT602-6V |
|---|---|
| Manufacturer: | NKK Switches |
| Product Category: | Accessories |
| Available Quantity: | 9020 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LAMP INCAN 6V T-1 1/2 LW/MLW |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | AT602-6V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-AT602-6V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Switch Basics | |
| Online Catalog | Lamp Accessories | |
| Category | Switches | |
| Family | Accessories | |
| Manufacturer | NKK Switches | |
| Series | - | |
| Part Status | Active | |
| Accessory Type | Incandescent Lamp Replacement | |
| For Use With/Related Products | LW and MLW Series | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | AT602-6V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
AT602-6V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NKK Switches all series components. The condition of AT602-6V is new and unused, you can buy AT602-6V NKK Switches with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for AT602-6V.
| MAL211916221E3 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 650 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211916221E3.pdf | |
| SR151A110JAA | 11pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) | SR151A110JAA.pdf | |
| 71M6521DE-IGTR/F | IC ENERGY METER 16K FLASH 64LQFP | 71M6521DE-IGTR/F.pdf | |
| XC6109C09ANR-G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SSOT-24 | XC6109C09ANR-G.pdf | |
| 95-21SYGC/S530-E2/TR7 | Yellow-Green 573nm LED Indication - Discrete 2V 2-SMD, Gull Wing | 95-21SYGC/S530-E2/TR7.pdf | |
| V375C24E75BF | CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W | V375C24E75BF.pdf | |
| VI-230-CY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W | VI-230-CY-F4.pdf | |
| NLP110-9694 | AC/DC CNVRTR 3.3V 2.5V 12V 80W | NLP110-9694.pdf | |
| NIS5132-35GEVB | NIS5132, NIS5135 - Circuit Protection, Electronic Fuse Evaluation Board | NIS5132-35GEVB.pdf | |
| AHA10BJB-91R | RES CHAS MNT 91 OHM 5% 100W | AHA10BJB-91R.pdf | |
| KPSE00A22-55PW | 55 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | KPSE00A22-55PW.pdf | |
| TVP00RK-19-88SA | 88 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | TVP00RK-19-88SA.pdf | |
| 5555492-1 | 50 Position Receptacle Connector Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder | 5555492-1.pdf | |
| ELFF13240 | 13 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 270° Free Hanging (In-Line) | ELFF13240.pdf | |
| RNCF1206DTC22R1 | RES SMD 22.1 OHM 0.5% 1/4W 1206 | RNCF1206DTC22R1.pdf |