| Manufacturer Part Number: | ATS20A |
|---|---|
| Manufacturer: | Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components |
| Product Category: | Crystals |
| Available Quantity: | 10495 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 20MHz ±30ppm Crystal 20pF 30 Ohm -20°C ~ 70°C Through Hole HC49/US |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ATS20A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ATS20A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | ATS RoHS Cert ATS-SM RoHS Cert | |
| Online Catalog | ATS Series | |
| Category | Crystals and Oscillators | |
| Family | Crystals | |
| Manufacturer | CTS-Frequency Controls | |
| Series | ATS | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | MHz Crystal | |
| Frequency | 20MHz | |
| Frequency Stability | ±50ppm | |
| Frequency Tolerance | ±30ppm | |
| Load Capacitance | 20pF | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30 Ohm | |
| Operating Mode | Fundamental | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C | |
| Ratings | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | HC49/US | |
| Size / Dimension | 0.427" L x 0.177" W (10.85mm x 4.50mm) | |
| Height | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ATS20A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ATS20A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components all series components. The condition of ATS20A is new and unused, you can buy ATS20A Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ATS20A.
| GRM1555C1E8R1CA01D | 8.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1E8R1CA01D.pdf | |
| 06033C331JAT4A | 330pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 06033C331JAT4A.pdf | |
| 416F370XXADT | 37MHz ±15ppm Crystal 18pF 200 Ohm -10°C ~ 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F370XXADT.pdf | |
| ASGTX-C-156.250MHZ-2 | 156.25MHz LVCMOS VCTCXO Oscillator Surface Mount 3.135 V ~ 3.465 V 45mA | ASGTX-C-156.250MHZ-2.pdf | |
| 12F20B BN R R | Diode Standard 200V 12A Chassis, Stud Mount DO-203AA | 12F20B BN R R.pdf | |
| ISL5122CB-T | 2 Circuit IC Switch 1:1 20 Ohm 8-SOIC | ISL5122CB-T.pdf | |
| LT3015EQ-15#TRPBF | Linear Voltage Regulator IC Negative Fixed 1 Output -15V 1.5A 5-DDPAK | LT3015EQ-15#TRPBF.pdf | |
| XLM2MR12W | Red 640nm LED Indication - Discrete 2.1V Radial | XLM2MR12W.pdf | |
| MCTC4825JRB | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck | MCTC4825JRB.pdf | |
| RT1206BRD0735K7L | RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 | RT1206BRD0735K7L.pdf | |
| TV07DT-19-88PA-P2AD | 88 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | TV07DT-19-88PA-P2AD.pdf | |
| D38999/20MC8HC-LC | CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN | D38999/20MC8HC-LC.pdf | |
| W21-R15JI | RES 0.15 OHM 3W 5% AXIAL | W21-R15JI.pdf |