| Manufacturer Part Number: | ATS24A |
|---|---|
| Manufacturer: | Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components |
| Product Category: | Crystals |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 24MHz ±30ppm Crystal 20pF 30 Ohm -20°C ~ 70°C Through Hole HC49/US |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ATS24A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ATS24A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | ATS RoHS Cert ATS-SM RoHS Cert | |
| Online Catalog | ATS Series | |
| Category | Crystals and Oscillators | |
| Family | Crystals | |
| Manufacturer | CTS-Frequency Controls | |
| Series | ATS | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | MHz Crystal | |
| Frequency | 24MHz | |
| Frequency Stability | ±50ppm | |
| Frequency Tolerance | ±30ppm | |
| Load Capacitance | 20pF | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30 Ohm | |
| Operating Mode | Fundamental | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C | |
| Ratings | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | HC49/US | |
| Size / Dimension | 0.427" L x 0.177" W (10.85mm x 4.50mm) | |
| Height | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ATS24A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ATS24A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components all series components. The condition of ATS24A is new and unused, you can buy ATS24A Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ATS24A.
| TA35-EBTTF200C0 | CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC | TA35-EBTTF200C0.pdf | |
| UPG211-2REC4-4949-4 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | UPG211-2REC4-4949-4.pdf | |
| BAV170T-7 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 85V 125mA (DC) Surface Mount SOT-523 | BAV170T-7.pdf | |
| PG0006.552NLT | 5.5µH Unshielded Inductor 8A 12.4 mOhm Max Nonstandard | PG0006.552NLT.pdf | |
| M29W640GL7ANB6F TR | IC FLASH 64MBIT 70NS 56TSOP | M29W640GL7ANB6F TR.pdf | |
| 3009P-1-103 | 10k Ohm 0.75W, 3/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 15 Turn Side Adjustment | 3009P-1-103.pdf | |
| RG1005P-7681-B-T5 | RES SMD 7.68KOHM 0.1% 1/16W 0402 | RG1005P-7681-B-T5.pdf | |
| 306-043-506-104 | CONN CARD EDGE 43POS .156 GREEN | 306-043-506-104.pdf | |
| 1-146502-1 | 22 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin-Lead Through Hole | 1-146502-1.pdf | |
| 98414-G06-08U | 8 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold, GXT™ | 98414-G06-08U.pdf | |
| 833-87-032-20-001101 | 32 Position Socket Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle Gold | 833-87-032-20-001101.pdf | |
| OSTVQ023151 | 2 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.150" (3.81mm) Press Fit | OSTVQ023151.pdf | |
| RNF14BTC27K4 | RES 27.4K OHM 1/4W .1% AXIAL | RNF14BTC27K4.pdf | |
| CMF5556K200FER6 | RES 56.2K OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF5556K200FER6.pdf | |
| CMF60464R00FERE | RES 464 OHM 1W 1% AXIAL | CMF60464R00FERE.pdf |