| Manufacturer Part Number: | B82144F2223K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 10510 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µH Unshielded Wirewound Inductor 2.1A 175 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B82144F2223K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B82144F2223K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | LBC Series | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | LBC | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 22µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 2.1A | |
| Current - Saturation | 2A | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 175 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 252kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 10MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 100kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.256" Dia x 0.362" L (6.50mm x 9.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B82144F2223K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B82144F2223K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B82144F2223K is new and unused, you can buy B82144F2223K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B82144F2223K.
| GCM188R71H103KA37D | 10000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GCM188R71H103KA37D.pdf | |
| F1772SX242231KIPT0 | 0.22µF Film Capacitor 310V 630V Polyester, Metallized Radial 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm) | F1772SX242231KIPT0.pdf | |
| SN75ALS180D | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 14-SOIC | SN75ALS180D.pdf | |
| DS92001TLD | Buffer, ReDriver 1 Channel 400Mbps 8-WSON (3x3) | DS92001TLD.pdf | |
| 252B103B60TB | POT JOYSTICK 10K OHM W/SWITCH | 252B103B60TB.pdf | |
| VE-JWF-MX-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W | VE-JWF-MX-F3.pdf | |
| VI-B51-MX | CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W | VI-B51-MX.pdf | |
| 97-3107A22-19SW | AB 14C 14#16 SKT PLUG | 97-3107A22-19SW.pdf | |
| ACC06E28-5R-003 | AC 5C 2#16 1#12 2#4 SKT PLUG | ACC06E28-5R-003.pdf | |
| 97-3107A22-5PY | AB 6C 4#16, 2#12 PIN PLUG | 97-3107A22-5PY.pdf | |
| 170-015-271-010 | Receptacle for Female Contacts Housing D-Sub Connector 15 Position | 170-015-271-010.pdf | |
| 65863-001 | 10 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 65863-001.pdf | |
| 2425.0 | JUMPER CROSS FOR TERMINAL BLOCK | 2425.0.pdf | |
| CRCW080511K5FKEB | RES SMD 11.5K OHM 1% 1/8W 0805 | CRCW080511K5FKEB.pdf | |
| CMF55357R00FKR6 | RES 357 OHM 1/2W 1% AXIAL | CMF55357R00FKR6.pdf |