| Manufacturer Part Number: | B82422T1223K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 15010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µH Unshielded Wirewound Inductor 110mA 3.5 Ohm Max 1210 (3225 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B82422T1223K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B82422T1223K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | B82422x Material 07/Oct/2011 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | SIMID | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 22µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 110mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 3.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 27 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 20MHz | |
| Ratings | AEC-Q200 | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.083" (2.10mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B82422T1223K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B82422T1223K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B82422T1223K is new and unused, you can buy B82422T1223K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B82422T1223K.
| MAL212383151 | 150µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.4 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212383151.pdf | |
| 06031A5R6CAT2A | 5.6pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 06031A5R6CAT2A.pdf | |
| B32560J6562J | 5600pF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked 2-DIP | B32560J6562J.pdf | |
| BF014E0823JDD | 0.082µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm) | BF014E0823JDD.pdf | |
| MB91F526FSBPMC-GTE1 | FR81S FR MB91520 Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 1.0625MB (1.0625M x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | MB91F526FSBPMC-GTE1.pdf | |
| S-T111B21MC-OGGTFU | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.1V 150mA SOT-23-5 | S-T111B21MC-OGGTFU.pdf | |
| SC4212BMLTRC | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed or Adjustable 1 Output 5V, 0.5 V ~ 6 V 1A 8-MLPD (3x3) | SC4212BMLTRC.pdf | |
| VE-2NM-IX-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W | VE-2NM-IX-B1.pdf | |
| AC0603FR-078K66L | RES SMD 8.66K OHM 1% 1/10W 0603 | AC0603FR-078K66L.pdf | |
| 582567-4 | 36 Position Card Edge Connector Housing Blue 0.100" (2.54mm) Panel Mount | 582567-4.pdf | |
| CA3102E20-4PA206F80F0 | 4 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange | CA3102E20-4PA206F80F0.pdf | |
| TSW-123-08-G-D-RA | 46 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | TSW-123-08-G-D-RA.pdf | |
| 1988969 | 3 Position Wire to Board Terminal Block 45° (135°) Angle with Board 0.138" (3.50mm) Through Hole | 1988969.pdf |