| Manufacturer Part Number: | B82432T1124K |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 120µH Unshielded Wirewound Inductor 180mA 4.5 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B82432T1124K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B82432T1124K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | SIMID | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 120µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 180mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 4.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 20 @ 796kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 6.3MHz | |
| Ratings | AEC-Q200 | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C | |
| Frequency - Test | 796kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | * | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B82432T1124K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B82432T1124K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B82432T1124K is new and unused, you can buy B82432T1124K EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B82432T1124K.
| EKXJ161ELL151MJ40S | 150µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ161ELL151MJ40S.pdf | |
| CL21C010BBANNNC | 1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21C010BBANNNC.pdf | |
| MKP1839515634HQ | 1.5µF Film Capacitor 300V 630V Polypropylene (PP), Metallized Axial 0.748" Dia x 1.240" L (19.00mm x 31.50mm) | MKP1839515634HQ.pdf | |
| SQPCIE100 | 100MHz HCSL XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 40mA Enable/Disable | SQPCIE100.pdf | |
| PA3747.505NL | 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.85A DCR 103.5 mOhm | PA3747.505NL.pdf | |
| IRS2184PBF | IC DVR HALF BRIDGE 8-DIP | IRS2184PBF.pdf | |
| ISL62391CHRTZ | Power Supply Controller Power Supply Controller, Notebook Computers 28-TQFN (4x4) | ISL62391CHRTZ.pdf | |
| XPEBWT-L1-0000-00E50 | LED Lighting XLamp® XP-E2 White, Cool 6200K 2.9V 350mA 110° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XPEBWT-L1-0000-00E50.pdf | |
| SMD4FRA021 | 4 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Silver | SMD4FRA021.pdf | |
| KPT06F12-8SA71 | 8 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold | KPT06F12-8SA71.pdf | |
| N3793-2302RB | 10 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | N3793-2302RB.pdf | |
| M80-8534442 | 44 Positions Plug Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold | M80-8534442.pdf | |
| RG3216P-6803-C-T5 | RES SMD 680K OHM 0.25% 1/4W 1206 | RG3216P-6803-C-T5.pdf |