| Manufacturer Part Number: | B84243A8060W |
|---|---|
| Manufacturer: | EPCOS (TDK) |
| Product Category: | Power Line Filter Modules |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | SYSTEM FILTER 3X60A 530/305V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | B84243A8060W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-B84243A8060W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Filters | |
| Family | Power Line Filter Modules | |
| Manufacturer | EPCOS (TDK) | |
| Series | B84243 | |
| Part Status | Active | |
| Filter Type | Three Phase (Delta) | |
| Configuration | Single Stage | |
| Voltage - Rated DC | - | |
| Voltage - Rated AC | 530V, 305V | |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) | - | |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase) | - | |
| Current | 60A | |
| Frequency - Operating | 50/60Hz | |
| Applications | General Purpose | |
| Approvals | cUR, UR | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 100°C | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Termination Style | Terminal Block | |
| Inductance | - | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | B84243A8060W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
B84243A8060W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of EPCOS (TDK) all series components. The condition of B84243A8060W is new and unused, you can buy B84243A8060W EPCOS (TDK) with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for B84243A8060W.
| M39003/03-3051/TR | 22µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 20V Axial 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm) | M39003/03-3051/TR.pdf | |
| M1.5KE39CA | TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC CASE1 | M1.5KE39CA.pdf | |
| AD5696BRUZ | 16 Bit Digital to Analog Converter 4 16-TSSOP | AD5696BRUZ.pdf | |
| MSP430F5151IYFFR | CPUXV2 MSP430F5xx Microcontroller IC 16-Bit 25MHz 16KB (16K x 8) FLASH 40-DSBGA | MSP430F5151IYFFR.pdf | |
| IS64LF102436B-7.5TQLA3 | IC SRAM 36MB 7.5NS 3.3V 100TQFP | IS64LF102436B-7.5TQLA3.pdf | |
| RP20-483.3SAW/P | 20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV | RP20-483.3SAW/P.pdf | |
| VI-21K-EY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W | VI-21K-EY-F4.pdf | |
| VE-BN4-IW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W | VE-BN4-IW-F4.pdf | |
| SWG150-24-C-R | AC/DC CONVERTER 24V 150W | SWG150-24-C-R.pdf | |
| RSM44DRAS | CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD | RSM44DRAS.pdf | |
| EDSTL130/06 | 6 Position Terminal Block Header, Male Pins, Unshrouded 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole | EDSTL130/06.pdf | |
| RT0201FRE07806RL | RES SMD 806 OHM 1% 1/20W 0201 | RT0201FRE07806RL.pdf | |
| RT1206CRD07365KL | RES SMD 365K OHM 0.25% 1/4W 1206 | RT1206CRD07365KL.pdf | |
| PRG3216P-45R3-D-T5 | RES SMD 45.3 OHM 1W 1206 WIDE | PRG3216P-45R3-D-T5.pdf | |
| CMF502K3200FKEA | RES 2.32K OHM 1/4W 1% AXIAL | CMF502K3200FKEA.pdf |