| Manufacturer Part Number: | BC847W,135 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 45V 0.1A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BC847W,135 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BC847W,135 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Design/Specification | BC847 Series Datasheet Update 05/Jul/2014 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 400mV @ 5mA, 100mA | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 15nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 110 @ 2mA, 5V | |
| Power - Max | 200mW | |
| Frequency - Transition | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BC847W,135 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BC847W,135 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BC847W,135 is new and unused, you can buy BC847W,135 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BC847W,135.
| VJ0603D360KLXAJ | 36pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D360KLXAJ.pdf | |
| MKP1848C67550JY5 | 75µF Film Capacitor 500V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm) | MKP1848C67550JY5.pdf | |
| IMLK1-39660-10-V | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | IMLK1-39660-10-V.pdf | |
| 0KLQ005.T | FUSE CARTRIDGE 5A 600VAC 5AG | 0KLQ005.T.pdf | |
| RSC15DRXS | CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD | RSC15DRXS.pdf | |
| RBB64DYFN-S1355 | CONN EDGECARD .050" 64POS SMD | RBB64DYFN-S1355.pdf | |
| SG-636PCE 22.1180MC0:ROHS | 22.118MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 9mA Enable/Disable | SG-636PCE 22.1180MC0:ROHS.pdf | |
| IXGF30N400 | IGBT 4000V 30A 160W Through Hole ISOPLUS i4-PAC™ | IXGF30N400.pdf | |
| AD5112BCPZ5-500R7 | Digital Potentiometer 5k Ohm 1 Circuit 64 Taps I²C Interface 8-LFCSP-UD (2x2) | AD5112BCPZ5-500R7.pdf | |
| MAX5741AUB+ | 10 Bit Digital to Analog Converter 4 10-uMAX | MAX5741AUB+.pdf | |
| TVP00RQF-25-17PB-453-LC | TV 42C 36#22D 6#8(QUAD) PIN RE | TVP00RQF-25-17PB-453-LC.pdf | |
| 165X15379X | 15 Position One Piece Backshell Connector Black 180° Shielded | 165X15379X.pdf | |
| TSW-146-06-G-D | 92 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | TSW-146-06-G-D.pdf | |
| OSTTR022551 | 2 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.295" (7.50mm) Through Hole | OSTTR022551.pdf | |
| CMF60200R00BEEB | RES 200 OHM 1W .1% AXIAL | CMF60200R00BEEB.pdf |