| Manufacturer Part Number: | BFS20W,115 |
|---|---|
| Manufacturer: | NXP Semiconductors |
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - Single |
| Available Quantity: | 21010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TRANS NPN 20V 0.025A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | BFS20W,115 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-BFS20W,115 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | NXP - I²C Interface | |
| PCN Packaging | Lighter Reels 02/Jan/2014 | |
| Online Catalog | NPN Transistors | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Transistors - Bipolar (BJT) - Single | |
| Manufacturer | NXP Semiconductors | |
| Series | Automotive, AEC-Q101 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Transistor Type | NPN | |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 25mA | |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 20V | |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | - | |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) | |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 7mA, 10V | |
| Power - Max | 200mW | |
| Frequency - Transition | 470MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | SC-70, SOT-323 | |
| Supplier Device Package | SOT-323 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | BFS20W,115 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
BFS20W,115 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of NXP Semiconductors all series components. The condition of BFS20W,115 is new and unused, you can buy BFS20W,115 NXP Semiconductors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for BFS20W,115.
| HF1008R-561G | 560nH Unshielded Inductor 300mA 1.65 Ohm Max Nonstandard | HF1008R-561G.pdf | |
| LCMXO3LF-6900E-5MG324I | IC FPGA 281 I/O 324CSFBGA | LCMXO3LF-6900E-5MG324I.pdf | |
| T-55788GD121J-LW-AHN | Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color LVDS 12.1" (307.34mm) 800 x 600 (SVGA) | T-55788GD121J-LW-AHN.pdf | |
| XZMDKDGCBD110W | Red, Green, Blue (RGB) 630nm Red, 525nm Green, 465nm Blue LED Indication - Discrete 1.95V Red, 3.3V Green, 3.3V Blue 4-SMD, No Lead | XZMDKDGCBD110W.pdf | |
| VI-26H-EV-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W | VI-26H-EV-F2.pdf | |
| VI-26T-CW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W | VI-26T-CW-F4.pdf | |
| V24A36C400BS2 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W | V24A36C400BS2.pdf | |
| MC34063LINVEVB | MC34063 - DC/DC, Negative Inverter 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board | MC34063LINVEVB.pdf | |
| T77S1D10-03 | General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 3VDC Coil Through Hole | T77S1D10-03.pdf | |
| MCR01MZPJ100 | RES SMD 10 OHM 5% 1/16W 0402 | MCR01MZPJ100.pdf | |
| CTVS06RF-21-11PB | 11 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | CTVS06RF-21-11PB.pdf | |
| CA01COMPG18-1SB | 10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | CA01COMPG18-1SB.pdf | |
| M83723/72W20397-LC | 39 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange | M83723/72W20397-LC.pdf | |
| 0716601640 | 40 Position Receptacle Connector Board to Board Through Hole Solder | 0716601640.pdf | |
| 360041-1 | 1 Position Cap Connector Male, Tab Natural 0.187" (4.75mm) | 360041-1.pdf |