| Manufacturer Part Number: | C210-2A |
|---|---|
| Manufacturer: | Eaton |
| Product Category: | Fuses |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | FUSE 2A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | C210-2A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-C210-2A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 10 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Fuses | |
| Manufacturer | Eaton | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | C210-2A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
C210-2A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Eaton all series components. The condition of C210-2A is new and unused, you can buy C210-2A Eaton with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for C210-2A.
| THJC475M035SJN | 4.7µF Molded Tantalum Capacitors 35V 2312 (6032 Metric) 2.2 Ohm 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm) | THJC475M035SJN.pdf | |
| TACL155K010XTA | 1.5µF Molded Tantalum Capacitors 10V 0603 (1608 Metric) 7.5 Ohm 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm) | TACL155K010XTA.pdf | |
| 18104000001 | FUSE CERAMIC 400MA 250VAC 5X20MM | 18104000001.pdf | |
| APTC80DDA29T3G | MOSFET 2N-CH 800V 15A SP3 | APTC80DDA29T3G.pdf | |
| TEA1610T/N6,518 | Power Supply Controller Resonant Converter Controller 16-SO | TEA1610T/N6,518.pdf | |
| S-8338AAHB-P8T1G | Boost Regulator Positive Output Step-Up DC-DC Controller IC 8-SON (A) (2.9x2.8) | S-8338AAHB-P8T1G.pdf | |
| PT371524 | General Purpose Relay 3PDT (3 Form C) 24VAC Coil Through Hole | PT371524.pdf | |
| ABB75DHLN | CONN EDGECARD 150PS .050 DIP SLD | ABB75DHLN.pdf | |
| AIB30-14S-2S0 | GT 4C 4#16S SKT RECP | AIB30-14S-2S0.pdf | |
| CTVPS00RF-21-41PC-LC | CTV 41C 41#20 PIN RECP | CTVPS00RF-21-41PC-LC.pdf | |
| 350-10-103-00-012101 | 3 Positions Header, Unshrouded Connector 0.070" (1.78mm) Through Hole Gold | 350-10-103-00-012101.pdf | |
| CRCW0603732RFKTB | RES SMD 732 OHM 1% 1/10W 0603 | CRCW0603732RFKTB.pdf | |
| RNF12JTD120R | RES 120 OHM 1/2W 5% AXIAL | RNF12JTD120R.pdf | |
| RN60C5231FRSL | RES 5.23K OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60C5231FRSL.pdf |