| Manufacturer Part Number: | CAL45TB3R3K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.3µH Unshielded Wirewound Inductor 2.4A 66 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CAL45TB3R3K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CAL45TB3R3K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | CA | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 3.3µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 2.4A | |
| Current - Saturation | 3.1A | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 66 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 7.96MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.173" Dia x 0.315" L (4.40mm x 8.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CAL45TB3R3K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CAL45TB3R3K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of CAL45TB3R3K is new and unused, you can buy CAL45TB3R3K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CAL45TB3R3K.
| WMF4S22K-F | 0.022µF Film Capacitor 200V 400V Polyester Axial 0.350" Dia x 0.811" L (8.90mm x 20.60mm) | WMF4S22K-F.pdf | |
| IAGN66-1-72-30.0 | CIR BRKR MAG-HYDR 30A | IAGN66-1-72-30.0.pdf | |
| SG-636PCE32.0000MC | 32MHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 9mA Enable/Disable | SG-636PCE32.0000MC.pdf | |
| ZTX692BSTZ | TRANS NPN 70V 1A E-LINE | ZTX692BSTZ.pdf | |
| DS1803Z-010+ | Digital Potentiometer 10k Ohm 2 Circuit 256 Taps I²C Interface 16-SO | DS1803Z-010+.pdf | |
| VE-J4J-EX-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W | VE-J4J-EX-B1.pdf | |
| MP8-2Y-2Y-1Y-01 | MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | MP8-2Y-2Y-1Y-01.pdf | |
| HW-V5-ML561-UNI-G-J | XC5VLX50T-FFG1136 Virtex®-5 LXT FPGA Evaluation Board | HW-V5-ML561-UNI-G-J.pdf | |
| MS27467T21F11HC | 11 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | MS27467T21F11HC.pdf | |
| DTS26F15-15SC | 15 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | DTS26F15-15SC.pdf | |
| 0901190110 | CONN TERM FEMALE 22-24AWG GOLD | 0901190110.pdf | |
| 1-929504-1 | 4 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural 0.197" (5.00mm) | 1-929504-1.pdf | |
| CRCW20106K80JNTF | RES SMD 6.8K OHM 5% 3/4W 2010 | CRCW20106K80JNTF.pdf | |
| RT0603CRC0737R4L | RES SMD 37.4OHM 0.25% 1/10W 0603 | RT0603CRC0737R4L.pdf | |
| RNF14BAE20K8 | RES 20.8K OHM 1/4W .1% AXIAL | RNF14BAE20K8.pdf |