| Manufacturer Part Number: | CAL45VB332K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.3mH Unshielded Wirewound Inductor 75mA 65 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CAL45VB332K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CAL45VB332K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | CA | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | - | |
| Inductance | 3.3mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 75mA | |
| Current - Saturation | 100mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 65 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 252kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.173" Dia x 0.315" L (4.40mm x 8.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CAL45VB332K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CAL45VB332K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of CAL45VB332K is new and unused, you can buy CAL45VB332K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CAL45VB332K.
| 251R15S620FV4E | 62pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | 251R15S620FV4E.pdf | |
| MR071C105KAA | 1µF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.490" L x 0.140" W (12.44mm x 3.55mm) | MR071C105KAA.pdf | |
| 0383311530 | CONN PLUG 30POS IN-LINE SLDR | 0383311530.pdf | |
| 8N4SV76LC-0165CDI8 | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N4SV76LC-0165CDI8.pdf | |
| X9315TPI | Digital Potentiometer 100k Ohm 1 Circuit 32 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-PDIP | X9315TPI.pdf | |
| M93C56-MN6P | IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SO | M93C56-MN6P.pdf | |
| NCV8502PDW25G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 150mA 16-SOIC | NCV8502PDW25G.pdf | |
| R4RC | Red LED Indication - Discrete 2.1V Radial | R4RC.pdf | |
| 5680F5_5 | LED Circuit Board Indicator 2 High Green (x 2) Diffused, Tinted 2.2V 10mA Round with Domed Top, 3mm (T-1) Through Hole, Right Angle | 5680F5_5.pdf | |
| 8-146500-8 | 76 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole | 8-146500-8.pdf | |
| 0387303606 | 6 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 0387303606.pdf | |
| 0387703306 | 6 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 0387703306.pdf | |
| RT0805CRC07187KL | RES SMD 187K OHM 0.25% 1/8W 0805 | RT0805CRC07187KL.pdf |