| Manufacturer Part Number: | CB1AVF-12V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Power Relays, Over 2 Amps |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CB RELAY 1 FORM A 35A 12V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CB1AVF-12V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CB1AVF-12V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | General Appl Guidelines How to Read Date Codes | |
| PCN Obsolescence/ EOL | CA,CM,CB,CV Relays Apr/2012 | |
| Category | Relays | |
| Family | Power Relays, Over 2 Amps | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CB1AVF-12V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CB1AVF-12V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of CB1AVF-12V is new and unused, you can buy CB1AVF-12V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CB1AVF-12V.
| B41042A6106M | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41042A6106M.pdf | |
| GRM0336S1E8R4CD01D | 8.4pF 25V Ceramic Capacitor S2H 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0336S1E8R4CD01D.pdf | |
| TACK475M002QTA | 4.7µF Molded Tantalum Capacitors 2V 0402 (1005 Metric) 15 Ohm 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | TACK475M002QTA.pdf | |
| ICS181M-52T | IC CLOCK GEN LOW EMI 8-SOIC | ICS181M-52T.pdf | |
| LE79489DJCT | Telecom IC Subscriber Line Interface Concept (SLIC) 32-PLCC (13.97x11.43) | LE79489DJCT.pdf | |
| 74VHCT541D-Q100J | Buffer, Non-Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-SO | 74VHCT541D-Q100J.pdf | |
| V24A6V5E400BL2 | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 400W | V24A6V5E400BL2.pdf | |
| VE-BNK-IW-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W | VE-BNK-IW-F2.pdf | |
| MPC8377E-RDBA | MPC8377E PowerQUICC II™ PRO MPU e300 Embedded Evaluation Board | MPC8377E-RDBA.pdf | |
| ATSAMA5D33-EK | SAMA5D33 AT91SAMA5 MCU 32-Bit ARM® Cortex®-A5 Embedded Evaluation Board | ATSAMA5D33-EK.pdf | |
| RT0402FRE07105KL | RES SMD 105K OHM 1% 1/16W 0402 | RT0402FRE07105KL.pdf | |
| MS3121F16-8S | 8 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | MS3121F16-8S.pdf | |
| SJTP02RE-14-35P | 37 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | SJTP02RE-14-35P.pdf | |
| 0705450049 | 15 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 0705450049.pdf | |
| AT0603CRD0712R1L | RES SMD 12.1OHM 0.25% 1/10W 0603 | AT0603CRD0712R1L.pdf |