| Manufacturer Part Number: | CDLL4371A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 2.7V 500mW ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL4371A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL4371A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 2.7V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 30 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 60µA @ 1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL4371A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL4371A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL4371A is new and unused, you can buy CDLL4371A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL4371A.
| 2053-23-SM-RPLF | GDT 230V 20% 3KA SURFACE MOUNT | 2053-23-SM-RPLF.pdf | |
| 0761553804 | IMPACT BP 4X8 GL SN | 0761553804.pdf | |
| 503 00 403 00 | COMMON MODE CHOKES | 503 00 403 00.pdf | |
| HM66A-0420680MLF13 | 68µH Shielded Wirewound Inductor 150mA 1.52 Ohm Max Nonstandard | HM66A-0420680MLF13.pdf | |
| 74LVT16646ADL,518 | Transceiver, Non-Inverting 2 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 56-SSOP | 74LVT16646ADL,518.pdf | |
| S-816A33AMC-BAIT2G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 1A SOT-23-5 | S-816A33AMC-BAIT2G.pdf | |
| 02-30N | T-3 1 4 BULB SOCKET BAYONET | 02-30N.pdf | |
| VI-JW2-IY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W | VI-JW2-IY-F3.pdf | |
| ERA-6ARW223V | RES SMD 22K OHM 0.05% 1/8W 0805 | ERA-6ARW223V.pdf | |
| RBB108DHAN | CONN EDGECARD 216PS R/A .050 DIP | RBB108DHAN.pdf | |
| TV07RL-15-35BA | TV 37C 37#22D SKT J/N RECP | TV07RL-15-35BA.pdf | |
| 9-146277-0-38 | 38 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 9-146277-0-38.pdf | |
| 811-22-034-30-001101 | 34 Position Spring Piston Connector Surface Mount | 811-22-034-30-001101.pdf | |
| RC0100FR-07910KL | RES SMD 910K OHM 1% 1/32W 01005 | RC0100FR-07910KL.pdf |