| Manufacturer Part Number: | CDLL5529A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 9.1V 500mW ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5529A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5529A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 9.1V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 45 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5529A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5529A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5529A is new and unused, you can buy CDLL5529A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5529A.
| S07K250G | VARISTOR 390V 1.2KA DISC 7MM | S07K250G.pdf | |
| LC4064ZE-5TN48I | IC CPLD 64MC 5.8NS 48TQFP | LC4064ZE-5TN48I.pdf | |
| UCC3803PWG4 | Buck, Boost, Flyback, Forward Converter Regulator Positive Output Step-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 8-TSSOP | UCC3803PWG4.pdf | |
| MLESWT-A1-0000-0003A8 | LED Lighting XLamp® ML-E White, Warm 3113K (2850K ~ 3375K) 9.6V 50mA 120° 4-SMD, J-Lead Exposed Pad | MLESWT-A1-0000-0003A8.pdf | |
| VE-B14-IY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W | VE-B14-IY-F1.pdf | |
| MCR100JZHJ122 | RES SMD 1.2K OHM 5% 1W 2512 | MCR100JZHJ122.pdf | |
| DTS26W11-35SN-LC | 13 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | DTS26W11-35SN-LC.pdf | |
| 5-173977-0 | 10 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin 26-28 AWG | 5-173977-0.pdf | |
| 0311346 | CONN TEST | 0311346.pdf | |
| AT0805CRD0713RL | RES SMD 13 OHM 0.25% 1/8W 0805 | AT0805CRD0713RL.pdf | |
| YC324-FK-07191KL | RES ARRAY 4 RES 191K OHM 2012 | YC324-FK-07191KL.pdf |