| Manufacturer Part Number: | CDLL749A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 4.3V 500mW ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL749A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL749A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 4.3V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 22 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 2µA @ 1V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL749A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL749A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL749A is new and unused, you can buy CDLL749A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL749A.
| SLPX681M200A4P3 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 293 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX681M200A4P3.pdf | |
| EEU-HD1V101 | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1V101.pdf | |
| CBR04C409C5GAC | 4pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CBR04C409C5GAC.pdf | |
| 0697H2500-01 | FUSE BRD MNT 2.5A 350VAC 100VDC | 0697H2500-01.pdf | |
| GBM15DRST | CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD | GBM15DRST.pdf | |
| IPG20N06S3L-23 | MOSFET 2N-CH 55V 20A TDSON-8 | IPG20N06S3L-23.pdf | |
| CM6460-224 | 220µH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 5A DCR 12 mOhm | CM6460-224.pdf | |
| M2GL050TS-FCS325 | IC FPGA 200 I/O 325FCBGA | M2GL050TS-FCS325.pdf | |
| NLU1GT50AMX1TCG | Buffer, Non-Inverting 1 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 6-ULLGA (1.45x1) | NLU1GT50AMX1TCG.pdf | |
| CXA1512-0000-000F0YJ430G | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) XLamp® CXA1512 White, Warm Square | CXA1512-0000-000F0YJ430G.pdf | |
| MP8-2E-2L-1E-1L-00 | MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | MP8-2E-2L-1E-1L-00.pdf | |
| GTS06A32-10S | GT 7C 2#4 2#8 3#16 SKT PLUG | GTS06A32-10S.pdf | |
| BACC63BP20C25P10H | 25 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Self Locking, Shielded | BACC63BP20C25P10H.pdf | |
| 0875683494 | 34 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 28 AWG | 0875683494.pdf | |
| RT1206WRB07107KL | RES SMD 107K OHM 0.05% 1/4W 1206 | RT1206WRB07107KL.pdf |