| Manufacturer Part Number: | CF453215-2R2K |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 2.2µH Shielded Multilayer Inductor 380mA 700 mOhm Max 1812 (4532 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CF453215-2R2K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CF453215-2R2K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | CF453215 Series Material Declaration | |
| PCN Obsolescence/ EOL | CF252016,CF322513,Mar/2010 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Bourns Inc. | |
| Series | CF453215 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Multilayer | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 2.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 380mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 700 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 7.96MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 55MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.96MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.067" (1.70mm) | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CF453215-2R2K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CF453215-2R2K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Bourns Inc. all series components. The condition of CF453215-2R2K is new and unused, you can buy CF453215-2R2K Bourns Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CF453215-2R2K.
| CD19FD751FO3F | 750pF Mica Capacitor 500V Radial 0.650" L x 0.209" W (16.50mm x 5.30mm) | CD19FD751FO3F.pdf | |
| SN65LVDT9637BD | 0/2 Receiver LVDS 8-SOIC | SN65LVDT9637BD.pdf | |
| A6985F | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.85V 1 Output 500mA 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad | A6985F.pdf | |
| UA78L05ACLPME3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 100mA TO-92-3 | UA78L05ACLPME3.pdf | |
| SPX1117T-L | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.25 V ~ 15 V 800mA TO-263-3 | SPX1117T-L.pdf | |
| RP20-2412SA/N | 20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV | RP20-2412SA/N.pdf | |
| VE-B62-EU-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W | VE-B62-EU-B1.pdf | |
| VI-B5W-IY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W | VI-B5W-IY-F1.pdf | |
| ML-A150-UVQ-24V | 6.25A 24V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output | ML-A150-UVQ-24V.pdf | |
| MS3126F24-61PX | 61 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | MS3126F24-61PX.pdf | |
| 172-050-202-011 | 50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Free Hanging (In-Line) Solder Cup | 172-050-202-011.pdf | |
| 0422271069 | 34 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 0422271069.pdf | |
| 316-87-116-41-009101 | 16 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 316-87-116-41-009101.pdf | |
| 32442 | Ring Terminal Connector 6 Stud Circular 14-16 AWG Crimp | 32442.pdf |