| Manufacturer Part Number: | ERA-3ARB6192V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 61.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-3ARB6192V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-3ARB6192V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-3A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 61.9k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-3ARB6192V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-3ARB6192V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-3ARB6192V is new and unused, you can buy ERA-3ARB6192V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-3ARB6192V.
| ASM12DSEH-S13 | CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND | ASM12DSEH-S13.pdf | |
| 1N4934-E3/73 | DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL | 1N4934-E3/73.pdf | |
| SN74LS08DR | AND Gate IC 4 Channel 14-SOIC | SN74LS08DR.pdf | |
| RJS300E | 300 Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer None 1 Turn Wirewound 50W Solder Lug | RJS300E.pdf | |
| RMCF0603FT26K1 | RES SMD 26.1K OHM 1% 1/10W 0603 | RMCF0603FT26K1.pdf | |
| 2M801-007-16M9-4SB | M801 4C 4#16 SKT PLUG OM | 2M801-007-16M9-4SB.pdf | |
| C146 10A006 000 1 | Male Insert without Contacts Gray 6+Ground Position Crimp | C146 10A006 000 1.pdf | |
| 2198228-3 | SFP+ ENHANCED 1X6, NET HEATSINK, | 2198228-3.pdf | |
| 1960534 | 11 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (3 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole | 1960534.pdf | |
| MCA12060D2942BP500 | RES SMD 29.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 | MCA12060D2942BP500.pdf | |
| RT0805WRD07110KL | RES SMD 110K OHM 0.05% 1/8W 0805 | RT0805WRD07110KL.pdf |