| Manufacturer Part Number: | ERA-6APB332V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6APB332V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6APB332V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6APB332V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6APB332V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6APB332V is new and unused, you can buy ERA-6APB332V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6APB332V.
| 157CKH100M | 150µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 884 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 157CKH100M.pdf | |
| 0805YC472J4T2A | 4700pF 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) | 0805YC472J4T2A.pdf | |
| PTR030V0250-BK1 | PTC RESETTABLE RADIAL 30V 2.5A | PTR030V0250-BK1.pdf | |
| 0740572509 | VHDM BP 6R 25C OPEN GOLD 5.15MM | 0740572509.pdf | |
| CPPLX4-A7BRNP | 1MHz ~ 133MHz CMOS, TTL XO (Standard) Programmable Oscillator Through Hole 5V 45mA Enable/Disable, Standby | CPPLX4-A7BRNP.pdf | |
| J105 | JFET N-Channel 25V 500mA @ 15V 625mW Through Hole TO-92-3 | J105.pdf | |
| FN9246B-20-06 | FILTER HI PERFORM IEC MED 20A | FN9246B-20-06.pdf | |
| UCC28C43DGKRG4 | Boost, Flyback, Forward Converter Regulator Positive Output Step-Up, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 8-VSSOP | UCC28C43DGKRG4.pdf | |
| MI-J70-IZ-F4 | CONVERT DC/DC 165VIN 5VOUT 25W | MI-J70-IZ-F4.pdf | |
| TV06DZ-25-7SD | 99 (97 + 2 Coax) Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | TV06DZ-25-7SD.pdf | |
| SIP110-PPKC-D10-SK-BK | 20 Position Ribbon Cable, DIP Header Connector Black IDC 28 AWG Through Hole, Kinked Pin | SIP110-PPKC-D10-SK-BK.pdf | |
| 448006-1 | 2 ROW BOX RECP 120 POS | 448006-1.pdf | |
| HW03508100J0G | 3 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | HW03508100J0G.pdf | |
| RN60D9533FRE6 | RES 953K OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60D9533FRE6.pdf |