| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB8451V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 8.45K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB8451V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB8451V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 8.45k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB8451V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB8451V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB8451V is new and unused, you can buy ERA-8ARB8451V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB8451V.
| 1600688-8 | SQUEEZE REL RECEPT HSG W/KEYS | 1600688-8.pdf | |
| TRWB092DKAN-T329RC | CONN EDGE PCI DUAL R/A 184 POS | TRWB092DKAN-T329RC.pdf | |
| DZ23C39-G3-18 | Zener Diode Array 1 Pair Common Cathode 39V 300mW ±5% SOT-23 | DZ23C39-G3-18.pdf | |
| BS107AG | MOSFET N-CH 200V 0.25A TO-92 | BS107AG.pdf | |
| 5SGXEA5H2F35C3N | IC FPGA 552 I/O 1152FBGA | 5SGXEA5H2F35C3N.pdf | |
| MC33794EKR2 | IC SENSOR ELECTRIC FIELD 54SOIC | MC33794EKR2.pdf | |
| XC6120N272NR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SSOT-24 | XC6120N272NR-G.pdf | |
| RT0805BRD0791RL | RES SMD 91 OHM 0.1% 1/8W 0805 | RT0805BRD0791RL.pdf | |
| CTVPS00RF-25-8PC | 8 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | CTVPS00RF-25-8PC.pdf | |
| BACC45FT16-24S8 | 24 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | BACC45FT16-24S8.pdf | |
| PPTC402LJBN | 80 Position Header Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | PPTC402LJBN.pdf | |
| AT0603CRD077K32L | RES SMD 7.32K OHM 1/10W 0603 | AT0603CRD077K32L.pdf | |
| CRCW08058M20JNTA | RES SMD 8.2M OHM 5% 1/8W 0805 | CRCW08058M20JNTA.pdf |