| Manufacturer Part Number: | ERG-2SJ221A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 18010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 220 OHM 2W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-2SJ221A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-2SJ221A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERG Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 220 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-2SJ221A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-2SJ221A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-2SJ221A is new and unused, you can buy ERG-2SJ221A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-2SJ221A.
| 10ML120MEFC6.3X7 | 120µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 10ML120MEFC6.3X7.pdf | |
| GRM033F51A103ZD01D | 10000pF 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033F51A103ZD01D.pdf | |
| R60DR52205040J | 22µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm) | R60DR52205040J.pdf | |
| MKT1820727065 | 270µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Metallized Radial 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm) | MKT1820727065.pdf | |
| GBM11DRTI | CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD | GBM11DRTI.pdf | |
| TF4333TU-501Y15R0-01 | 3 Line Common Mode Choke Through Hole 15A DCR 8 mOhm | TF4333TU-501Y15R0-01.pdf | |
| ER1537-13JM | 1.1µH Unshielded Molded Inductor 650mA 420 mOhm Max Axial | ER1537-13JM.pdf | |
| SN74ALS137ANSR | Decoder/Demultiplexer 1 x 3:8 16-SO | SN74ALS137ANSR.pdf | |
| LT1173CS8#TRPBF | Buck, Boost Switching Regulator IC Positive or Negative Adjustable 1.245V 1 Output 1.5A (Switch) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | LT1173CS8#TRPBF.pdf | |
| RJ6P503 | 50k Ohm 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment | RJ6P503.pdf | |
| TVS06RK-9-35BC | TV 6C 6#22D SKT PLUG | TVS06RK-9-35BC.pdf | |
| DX20M-14S | 14 Position Receptacle Connector Miniature High Density (HD) Panel Mount, Through Hole Solder | DX20M-14S.pdf | |
| RCS0603200RJNEA | RES SMD 200 OHM 5% 1/4W 0603 | RCS0603200RJNEA.pdf | |
| RN65C1653FRSL | RES 165K OHM 1/2W 1% AXIAL | RN65C1653FRSL.pdf |