| Manufacturer Part Number: | ERG-2SJ910A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 30010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 91 OHM 2W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-2SJ910A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-2SJ910A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERG Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 91 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-2SJ910A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-2SJ910A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-2SJ910A is new and unused, you can buy ERG-2SJ910A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-2SJ910A.
| JAN1N6463US | TVS DIODE 12VWM 22.6VC BSQMELF | JAN1N6463US.pdf | |
| 0761653803 | IMPACT BP 3X8 GL SN | 0761653803.pdf | |
| SIT3807AI-2-33SM | 1.544MHz ~ 49.152MHz LVCMOS, LVTTL MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 3.3V 33mA Standby | SIT3807AI-2-33SM.pdf | |
| LP0603A0902ALTR | LOW PASS FILTER 902MHZ 0603 SMD | LP0603A0902ALTR.pdf | |
| CS230003-CZZR | IC CLK MULT INTERNAL LCO 10MSOP | CS230003-CZZR.pdf | |
| AT27BV040-12JC | IC OTP 4MBIT 120NS 32PLCC | AT27BV040-12JC.pdf | |
| L4931CZ80 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 8V 250mA TO-92-3 | L4931CZ80.pdf | |
| CMD6723RGBC/TR8 | LED MULTI COLOR RGB SMD | CMD6723RGBC/TR8.pdf | |
| 282142-75 | Adapter Coaxial Connector 1.0/2.3 Plug, Male Pin To 1.0/2.3 Jack, Female Socket 75 Ohm | 282142-75.pdf | |
| 3010-34-002-12-99 | 34 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | 3010-34-002-12-99.pdf | |
| 1866070000 | TERMINAL GHDE ZPS2.5/1AN | 1866070000.pdf | |
| D55342H07B470DPBS | RES SMD 470 OHM 1% 1/4W 1206 | D55342H07B470DPBS.pdf |