| Manufacturer Part Number: | ERJ-6CWFR024V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 0.024 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6CWFR024V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6CWFR024V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 0.024 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6CWFR024V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6CWFR024V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6CWFR024V is new and unused, you can buy ERJ-6CWFR024V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6CWFR024V.
| MBH7045C-3R3NA=P3 | 3.3µH Shielded Wirewound Inductor 3.5A 22.8 mOhm Max Nonstandard | MBH7045C-3R3NA=P3.pdf | |
| OPA2347UAG4 | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | OPA2347UAG4.pdf | |
| STPIC6C595MTR | IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-SOIC | STPIC6C595MTR.pdf | |
| VE-J1Z-CZ-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W | VE-J1Z-CZ-F3.pdf | |
| VI-24D-IV-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W | VI-24D-IV-F4.pdf | |
| 70GRCK16I-DIN | I/O Module Rack 16 Channel | 70GRCK16I-DIN.pdf | |
| RC0201FR-0786K6L | RES SMD 86.6K OHM 1% 1/20W 0201 | RC0201FR-0786K6L.pdf | |
| SR0805KR-07130RL | RES SMD 130 OHM 10% 1/8W 0805 | SR0805KR-07130RL.pdf | |
| D38999/20FD19HC | 19 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | D38999/20FD19HC.pdf | |
| D38999/20JH55PA-LC | CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN | D38999/20JH55PA-LC.pdf | |
| DEMMY9SNMB77 | 9 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Panel Mount Solder Cup | DEMMY9SNMB77.pdf | |
| 77315-401-36LF | 36 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | 77315-401-36LF.pdf | |
| M55342H06B6E98RT5 | RES SMD 6.98K OHM 1% 0.15W 0705 | M55342H06B6E98RT5.pdf | |
| TNPW2512133KBEEY | RES SMD 133K OHM 0.1% 1/2W 2512 | TNPW2512133KBEEY.pdf | |
| CMF60681K00FKEA | RES 681K OHM 1W 1% AXIAL | CMF60681K00FKEA.pdf |