| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4423V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 442K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4423V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4423V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 442k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4423V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4423V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4423V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4423V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4423V.
| TVX1V331MCD | 330µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1V331MCD.pdf | |
| 935C1W30K | 30µF Film Capacitor 70V 100V Polypropylene (PP), Metallized Axial 1.075" Dia x 2.248" L (27.30mm x 57.10mm) | 935C1W30K.pdf | |
| 824520241 | TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA | 824520241.pdf | |
| P4KE62C-E3/73 | TVS DIODE 50.2VWM 89VC AXIAL | P4KE62C-E3/73.pdf | |
| MMSZ5234C-E3-18 | Zener Diode 6.2V 500mW ±2% Surface Mount SOD-123 | MMSZ5234C-E3-18.pdf | |
| PIC24FV32KA301-I/SS | PIC PIC® XLP™ 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 32KB (11K x 24) FLASH 20-SSOP | PIC24FV32KA301-I/SS.pdf | |
| V110A36H400BL3 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W | V110A36H400BL3.pdf | |
| T90N1D12-12-17 | RELAY PWR | T90N1D12-12-17.pdf | |
| GMA35DTBD | CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD | GMA35DTBD.pdf | |
| AYF351125A | 11 Position FPC Connector Contacts, Top 0.012" (0.30mm) Surface Mount, Right Angle | AYF351125A.pdf | |
| 91901-31331LF | 31 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold or Gold, GXT™ | 91901-31331LF.pdf | |
| RG1005V-2211-C-T10 | RES SMD 2.21K OHM 1/16W 0402 | RG1005V-2211-C-T10.pdf |