| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4530V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 453 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4530V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4530V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 453 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4530V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4530V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4530V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4530V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4530V.
| TAP107M010SPA | 100µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10V Radial 1 Ohm 0.335" Dia (8.50mm) | TAP107M010SPA.pdf | |
| SMDA03C-5/TR7 | TVS DIODE 3.3VWM 9VC 8SOIC | SMDA03C-5/TR7.pdf | |
| 6-202301-0 | SHIELD KIT,3 MODULE,G-SERIES | 6-202301-0.pdf | |
| 2SB169300L | TRANS PNP 20V 0.5A MINI-3 | 2SB169300L.pdf | |
| LTC2851IMS8#TRPBF | 1/1 Transceiver Full RS422, RS485 8-MSOP | LTC2851IMS8#TRPBF.pdf | |
| AT49BV002NT-12JI | IC FLASH 2MBIT 120NS 32PLCC | AT49BV002NT-12JI.pdf | |
| V110A5H200BG | CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W | V110A5H200BG.pdf | |
| ATA010A0X3 | CONVER DC/DC 0.75 5.5V @ 10A SIP | ATA010A0X3.pdf | |
| MP4-1P-1P-1Q-1Q-JJJ-00 | MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | MP4-1P-1P-1Q-1Q-JJJ-00.pdf | |
| CTV06RW-25-37JN | 37 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | CTV06RW-25-37JN.pdf | |
| MS3108B24-21S | AB 10C 9#16,1#8 SKT PLUG | MS3108B24-21S.pdf | |
| 831-83-032-10-273101 | 32 Position Socket Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold | 831-83-032-10-273101.pdf |