| Manufacturer Part Number: | PT7774A |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | DC DC Converters |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | REGU 32A 0.65V-2.20V 5BIT HORZ |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | PT7774A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-PT7774A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Power Supplies - Board Mount | |
| Family | DC DC Converters | |
| Manufacturer | Texas Instruments | |
| Series | PT7770 | |
| Packaging | Tray | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Non-Isolated PoL Module | |
| Number of Outputs | 1 | |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V | |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V | |
| Voltage - Output 1 | 0.65 ~ 2.2 V | |
| Voltage - Output 2 | - | |
| Voltage - Output 3 | - | |
| Current - Output (Max) | 32A | |
| Power (Watts) - Manufacture Series | - | |
| Voltage - Isolation | - | |
| Applications | ITE (Commercial) | |
| Features | - | |
| Mounting Type | Through Hole, Horizontal | |
| Package / Case | 27-SIP Module, Horizontal | |
| Size / Dimension | - | |
| Operating Temperature | - | |
| Efficiency | - | |
| Power (Watts) - Max | 70W | |
| Standard Package | 6 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | PT7774A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
PT7774A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Texas Instruments all series components. The condition of PT7774A is new and unused, you can buy PT7774A Texas Instruments with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for PT7774A.
| SA205E154ZAA | 0.15µF 50V Ceramic Capacitor Z5U Axial 0.100" Dia x 0.260" L (2.54mm x 6.60mm) | SA205E154ZAA.pdf | |
| 15600-18-20 | FUSE BLOCK BLADE 30A PANEL MNT | 15600-18-20.pdf | |
| 8N3DV85FC-0063CDI | VCXO IC 24MHz, 39.4MHz 6-CLCC | 8N3DV85FC-0063CDI.pdf | |
| EFM32LG395F256-BGA120T | ARM® Cortex®-M3 Leopard Gecko Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 256KB (256K x 8) FLASH | EFM32LG395F256-BGA120T.pdf | |
| MC74HCT125ADR2G | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-SOIC | MC74HCT125ADR2G.pdf | |
| 5530111004F | LED Circuit Board Indicator 2 High x 4 Wide Red (x 8) Diffused, Tinted 2V 20mA Round with Domed Top, 3mm (T-1) Through Hole, Right Angle | 5530111004F.pdf | |
| VI-JWR-MX-S | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W | VI-JWR-MX-S.pdf | |
| MS3101E24-5S | 16 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3101E24-5S.pdf | |
| MS27466T25B29SA | 29 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | MS27466T25B29SA.pdf | |
| NLDFT-E-GN-L-S120-M40S | 1 Position Circular Connector Line Drain, Female Sockets Set Screw Silver | NLDFT-E-GN-L-S120-M40S.pdf | |
| AFD54-22-55SZ-6139 | 55 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut | AFD54-22-55SZ-6139.pdf | |
| CTV07RW-11-98AB | CTV 6C 6#20 PIN J/N RECP | CTV07RW-11-98AB.pdf | |
| 110-93-314-10-002000 | CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD | 110-93-314-10-002000.pdf | |
| NK05A05100J0G | 5 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.295" (7.50mm) Through Hole | NK05A05100J0G.pdf | |
| RNF14FTD4M22 | RES 4.22M OHM 1/4W 1% AXIAL | RNF14FTD4M22.pdf |