| Manufacturer Part Number: | RMCF1206FT330K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 330K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RMCF1206FT330K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RMCF1206FT330K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RMCF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 330k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RMCF1206FT330K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RMCF1206FT330K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RMCF1206FT330K is new and unused, you can buy RMCF1206FT330K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RMCF1206FT330K.
| ECO-S1VP472AA | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 78 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | ECO-S1VP472AA.pdf | |
| BAS16HLP-7 | DIODE GEN PURP 100V 215MA 2DFN | BAS16HLP-7.pdf | |
| FUSB1500MHX | 1/1 Transceiver Half USB 2.0 16-MLP (3x3) | FUSB1500MHX.pdf | |
| MCP6H72T-E/MNY | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-TDFN (2x3) | MCP6H72T-E/MNY.pdf | |
| S-1000N21-I4T1U | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SNT-4A | S-1000N21-I4T1U.pdf | |
| XLMDKCBD34M | Blue, Red 465nm Blue, 630nm Red LED Indication - Discrete 3.3V Blue, 1.95V Red Radial | XLMDKCBD34M.pdf | |
| DRF480241/HL | AC/DC CONVERTER 24V 480W | DRF480241/HL.pdf | |
| AR0603FR-07330KL | RES SMD 330K OHM 1% 1/10W 0603 | AR0603FR-07330KL.pdf | |
| VG95234N1-24-11SX | 9 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | VG95234N1-24-11SX.pdf | |
| 0757840020 | CONN RCPT IPASS VERT 26POS SMD | 0757840020.pdf | |
| TSW-103-17-T-D | 6 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | TSW-103-17-T-D.pdf | |
| PHDR-18VS | 18 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural 0.079" (2.00mm) | PHDR-18VS.pdf | |
| 1935899 | 14 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | 1935899.pdf | |
| OSTHG094080 | 9 Position Wire to Board Terminal Block Angled 0.400" (10.16mm) Through Hole | OSTHG094080.pdf | |
| MPMT1003DT1 | RES NTWRK 2 RES 50K OHM TO236-3 | MPMT1003DT1.pdf |