| Manufacturer Part Number: | RNF14FTD133K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 133K OHM 1/4W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RNF14FTD133K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RNF14FTD133K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RNF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 133k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RNF14FTD133K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RNF14FTD133K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RNF14FTD133K is new and unused, you can buy RNF14FTD133K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RNF14FTD133K.
| 08056D106MAT2A | 10µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) | 08056D106MAT2A.pdf | |
| GRM0225C1E9R1DDAEL | 9.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E9R1DDAEL.pdf | |
| 275.5325.0002 | BLOCK HOLDER COVER BF2 (MEGA) | 275.5325.0002.pdf | |
| IEL1-1-62-32.0-A-01-UV | CIR BRKR MAG-HYDR 32A LEVER | IEL1-1-62-32.0-A-01-UV.pdf | |
| SIT8008BC-23-33E-16.000000G | 16MHz LVCMOS MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 3.3V 4.5mA Enable/Disable | SIT8008BC-23-33E-16.000000G.pdf | |
| TMS320C6747BZKBD4 | IC DSP FIX/FLOAT POINT 256BGA | TMS320C6747BZKBD4.pdf | |
| HLMP1620104F | LED Circuit Board Indicator Through Hole, Right Angle | HLMP1620104F.pdf | |
| TVP00RF-11-19SD-S1AD | 19 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | TVP00RF-11-19SD-S1AD.pdf | |
| 172108 | N Type Connector Jack, Female Socket 50 Ohm Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut Crimp | 172108.pdf | |
| RJE01J2202 | Jack Modular Connector 6p2c (RJ11) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger | RJE01J2202.pdf | |
| 0469990627 | 4 Positions Header, Shrouded Connector 0.165" (4.20mm) Through Hole Tin | 0469990627.pdf | |
| 325123-23-0 | 23 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws | 325123-23-0.pdf | |
| HT05008000J0G | 5 Position Wire to Board Terminal Block 45° (135°) Angle with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | HT05008000J0G.pdf |