| Manufacturer Part Number: | RNF14FTE130K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 130K OHM 1/4W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RNF14FTE130K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RNF14FTE130K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RNF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 130k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Metal Film | |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RNF14FTE130K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RNF14FTE130K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RNF14FTE130K is new and unused, you can buy RNF14FTE130K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RNF14FTE130K.
| 12105C823KAT4A | 0.082µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 12105C823KAT4A.pdf | |
| MC12CF010C-F | 1pF Mica Capacitor 1000V (1kV) 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | MC12CF010C-F.pdf | |
| T550B686K030AT | 68µF Hermetically Sealed Tantalum - Polymer Capacitors 30V Axial 0.281" Dia x 0.641" L (7.14mm x 16.28mm) | T550B686K030AT.pdf | |
| AYM10DRSH | CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD | AYM10DRSH.pdf | |
| PA2607.181AHL | 175nH Shielded Inductor 41A 0.29 mOhm Nonstandard | PA2607.181AHL.pdf | |
| ER1641-912JP | 9.1µH Shielded Molded Inductor 220mA 1.62 Ohm Max Axial | ER1641-912JP.pdf | |
| M74HC280B1R | Parity Generator 9-Bit 14-DIP | M74HC280B1R.pdf | |
| S-1132B53-U5T1G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5.3V 300mA SOT-89-5 | S-1132B53-U5T1G.pdf | |
| SPX29151T5-L-1-8 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 1.5A TO-263-5 | SPX29151T5-L-1-8.pdf | |
| VI-B5Y-EV-S | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W | VI-B5Y-EV-S.pdf | |
| 396-086-526-201 | CARD EDGE 86POS DL .125X.250 BLK | 396-086-526-201.pdf | |
| AIT2-32-22SC | ER 54C 54#16 SKT RECP BOX | AIT2-32-22SC.pdf | |
| KJB7T23G35HN | 100 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | KJB7T23G35HN.pdf |