| Manufacturer Part Number: | RO3144A |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata Electronics North America |
| Product Category: | Resonators |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 916.5MHz SAW Resonator 0.032ppm 1 MOhm -40°C ~ 85°C Surface Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RO3144A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RO3144A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Crystals and Oscillators | |
| Family | Resonators | |
| Manufacturer | Murata Electronics North America | |
| Series | - | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | SAW | |
| Frequency | 916.5MHz | |
| Frequency Stability | 0.032ppm | |
| Frequency Tolerance | ±200kHz | |
| Features | - | |
| Capacitance | - | |
| Impedance | 1 MOhm | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 4-SMD | |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm) | |
| Height | 0.063" (1.60mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RO3144A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RO3144A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Murata Electronics North America all series components. The condition of RO3144A is new and unused, you can buy RO3144A Murata Electronics North America with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RO3144A.
| 592D476X9016C2T16H | 47µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 16V 2812 (7132 Metric) 250 mOhm 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm) | 592D476X9016C2T16H.pdf | |
| T494D227K010AS | 220µF Molded Tantalum Capacitors 10V 2917 (7343 Metric) 150 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | T494D227K010AS.pdf | |
| EBC20DTAD-S189 | CONN EDGECARD 40POS .100" | EBC20DTAD-S189.pdf | |
| STGW35NC60WD | IGBT 600V 70A 260W Through Hole TO-247-3 | STGW35NC60WD.pdf | |
| X9116WM8I | Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 16 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-MSOP | X9116WM8I.pdf | |
| 98015 | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module Round White, Warm Round | 98015.pdf | |
| XHP35A-00-0000-0D0PC40E4 | LED Lighting Xlamp® XHP35 White, Neutral 4500K 11.3V 350mA 125° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XHP35A-00-0000-0D0PC40E4.pdf | |
| VI-JTR-IY-S | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W | VI-JTR-IY-S.pdf | |
| TVP00DZ-11-5S | 5 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | TVP00DZ-11-5S.pdf | |
| AFD51-12-3PN-6139 | 3 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Free Hanging (In-Line) | AFD51-12-3PN-6139.pdf | |
| DEMA15SF0 | Receptacle for Female Contacts Housing D-Sub, High Density Connector 15 Position | DEMA15SF0.pdf | |
| SS-6446S-A-PG4-1-BA | Jack Modular Connector 6p6c (RJ11, RJ12, RJ14, RJ25) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger | SS-6446S-A-PG4-1-BA.pdf | |
| 5452082 | 15 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) 90°, Right Angle Through Hole | 5452082.pdf |