| Manufacturer Part Number: | CDLL5532A |
|---|---|
| Manufacturer: | Microsemi Corporation |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 12V 500mW ±10% Surface Mount DO-213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CDLL5532A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CDLL5532A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Microsemi Corporation | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 12V | |
| Tolerance | ±10% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 90 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50nA @ 9.5V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-213AB, MELF | |
| Supplier Device Package | DO-213AB | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CDLL5532A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CDLL5532A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Microsemi Corporation all series components. The condition of CDLL5532A is new and unused, you can buy CDLL5532A Microsemi Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CDLL5532A.
| CDLL5529A | Zener Diode 9.1V 500mW ±10% Surface Mount DO-213AB | CDLL5529A.pdf | |
| 7440450056 | 5.6µH Unshielded Wirewound Inductor 1.18A 180 mOhm Max 1812 (4532 Metric) | 7440450056.pdf | |
| ICS954129BF | IC TIMING CTRL HUB P4 56-SSOP | ICS954129BF.pdf | |
| MAX11666AUB+ | 12 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 SAR 10-uMAX | MAX11666AUB+.pdf | |
| ADM803SAKSZ-REEL | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SC-70-3 | ADM803SAKSZ-REEL.pdf | |
| QS121XXB12 | LED Panel Indicator Blue Diffused 30° 12V 20mA Round with Flat Top, 14.00mm Solder Lug | QS121XXB12.pdf | |
| V72C48T150BG3 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W | V72C48T150BG3.pdf | |
| STEVAL-ISA037V1 | L6728 - DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board | STEVAL-ISA037V1.pdf | |
| CA3106R28-15SBF80A176 | 35 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | CA3106R28-15SBF80A176.pdf | |
| 97-3102A18-9PX | AB 7C 5#16, 2#12 PIN RECP | 97-3102A18-9PX.pdf | |
| RG3216N-1540-W-T1 | RES SMD 154 OHM 0.05% 1/4W 1206 | RG3216N-1540-W-T1.pdf | |
| 9T06031A5622DAHFT | RES SMD 56.2KOHM 0.5% 1/10W 0603 | 9T06031A5622DAHFT.pdf |